Mezinárodní soutěž Falling Walls Lab Czech Republic

Dobrý den, je nám potěšením Vás informovat, že 13. září 2022 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 7. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů a přijít s dechberoucí myšlenkou – vědeckým projektem, byznys plánem nebo sociální iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry.

Prezentace soutěžících probíhá v anglickém jazyce ve formátu tzv. „pitch-talku“, který je dlouhý maximálně tři minuty. Nezáleží, zda se jedná o téma výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie nebo strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství – soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní. Vítáni jsou studenti všech stupňů, dokonce i Ph.D. a postdoc. Přihlášení je možné přes  Falling Walls Lab Czech Republic 2022 (falling-walls.com).

České finále mezinárodního projektu Falling Walls proběhne 13. září 2022 v prostorách Národní technické knihovny v Praze a uzávěrka přihlášek je 30. června 2022. Vítěz celonárodního kola získá peněžní dar ve výši 1.000 EUR a bude Českou republiku zastupovat na celosvětovém finále v Berlíně, které se pravidelně organizuje v předvečer výročí pádu Berlínské zdi. To se letos uskuteční 7. – 9. listopadu 2022.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí Národní technická knihovna ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze, společností xitee, Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou, Technologickou agenturou ČR a agenturou CzechInvest.

Těšíme se na Vaši účast nebo účast Vašich kolegů a moc děkujeme za šíření informace o projektu mezi případné zájemce ve Vaší instituci či jejím okolí. Za tímto účelem posíláme v příloze loga na sociální sítě, leták k tisku s podrobnostmi včetně důležitých termínů a plakát k  vyvěšení. Inspirovat se můžete zároveň i z našich příspěvků na sociálních sítích Falling Walls Lab Czech Republic | Facebook.

Více informací naleznete na webových stránkách Falling Walls Lab Czech Republic či neváhejte kontaktovat koordinátora soutěže pro Českou republiku:

Martin Krška

Koordinátor soutěže Falling Walls Lab Czech Republic

Oddělení komunikace NTK

Falling Walls 2022 Interaktiv CZ Nový